• Zebrania z rodzicami

• Zapraszamy Państwa na zebrania online z rodzicami w dniach 8 i 9 lutego br. Zebrania odbędą się poprzez aplikację Teams. Należy zalogować się na konto dziecka, wejść w kalendarz i dołączyć do spotkania.

Harmonogram zebrań:

PONIEDZIAŁEK 8 LUTEGO 2021 R.

• KLASA VIII godz. 17.00
            • KLASA VII  godz.17.00
            • KLASA VI  godz. 17.30
            • KLASA V   godz. 17.30
            • KLASA IV  godz. 18.00

WTOREK 9 LUTEGO 2021 R.

• KLASA III  godz. 16.30
            • KLASA II   godz. 16.30
            • KLASA I    godz. 16.30
            • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3-4 LATKI godz. 17.00 (szczegóły do ustalenia z wychowawcą)
            • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 5-6 LATKI godz. 17.00

Opis alternatywny zdjęcia: Informacja dotycząca terminów spotkań z rodzicami

• Jasełka 2020/21

• Jasełka w wykonaniu dzieci 5 i 6 letnich z oddziału przedszkolnego.

Opis alternatywny wideo: Jasełka 2020/21

• Ważne daty

• do 22.12.2020 r. wystawienie ocen proponowanych
            • 4-15.01.2021 r. ferie zimowe
            • 18.01.2021 r. powrót do szkoły uczniów klas I-III  (również oddziały przedszkolne, jak dotychczas - stacjonarnie)
            • do 29.01.2021 r. wystawienie ocen semestralnych
            • 1.02.2021 r. zatwierdzenie klasyfikacji śródrocznej

Opis alternatywny zdjęcia: Napis Uwaga! Ważna informacja

• Przekaż 1% podatku

• Zbliża się okres rozliczenia podatku za rok 2020. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły.

1% podatku mozna przekazać tylko za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:

1. w części ,,J”:

• w rubryce 137 nr KRS – 0000121592 Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole
            • w rubryce 138 kwotę odpisu 1% od podatku;

2. w części ,,K”:

• w rubryce 139: Cel szczegółowy 1%
            • w rubryce 140:  SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W NIEWIEŚCINIE, NIEWIEŚCIN 45, 86-120 PRUSZCZ

Prosimy o wpisanie numeru KRS 0000121592

Liczymy na życzliwość, pomoc i wsparcie. Gwarantujemy, że pozyskane pieniądze przeznaczymy na potrzeby dzieci i szkoły.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie dla naszej placówki.

Dyrekcja i Rada Rodziców

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie

Opis alternatywny zdjęcia: Pomarańczowe koło z białym napisem 1 procent podatku

• ZAMKNIĘCIE DROGI

• Zamknięcie drogi nastąpi 14 grudnia 2020r. i może potrwać ok. 3 miesiące jest związane z budową drogi dojazdowej przy S5 i do wiaduktu w Niewieścinie.

Objazd przez Cieleszyn-Zbrachlin.

Opis alternatywny zdjęcia: Trasa objazdu

• Pracownia chemiczno - fizyczna

• Nasza szkoła od bieżącego roku szkolnego dysponuje nową pracownią chemiczno-fizyczną, która cieszy się dużą popularnością. Uczniowie we wrześniu i październiku przeprowadzali swoje pierwsze doświadczenia chemiczne. Dziewczyny przygotowały różnokolorowe fajerwerki, natomiast chłopcy otrzymywali dwutlenek węgla, który posłużył do gaszenia płomienia świeczki.

Uczniom bardzo spodobało się otrzymywanie acetylenu i jego spalanie, gdyż temu doświadczeniu towarzyszył wybuch.

Opis alternatywny zdjęć: pracownia chemiczno-fizyczna

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekty.

Opis alternatywny zdjęć: ulotki informacyjne dotyczące projektów WRU i PzN

• Najpiękniejszy List dla Ziemi

• >>GŁOSUJEMY NA FACEBOOKU<<

Chętni uczniowie naszej szkoły, a było ich wielu, wzięli udział w corocznej akcji pisania do Ziemi.

Na lekcjach języka polskiego oraz lekcjach bibliotecznych redagowali listy o tematyce ekologicznej.

Zainteresowanie konkursem było spore, co przełożyło się na dużą ilość prac.

Komisja, niestety, mogła wybrać tylko jeden, który wziął udział w dalszych etapach.

Był to list w formie wiersza, napisany przez Julię Prokop z kl.V, i to właśnie on wygrał szkolne eliminacje. Gratulujemy!

Kochani, od 3 do 17 listopada br. można głosować na Facebooku strony Fundacji Ekologicznej Arka. Zatem, wszystkie ręce na pokład i lajkujmy list naszej koleżanki codziennie!

Opis alternatywny zdjęć: pisanie przez uczniów "Listu dla Ziemi"

• Covid-19

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Covid-19.

Opis alternatywny zdjęć: ulotki dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas pandemii Covid -19

• Covid-19 noszenie maseczek

• W związku ze wzrostem zakażeń, od dnia 12 października 2020r.  rekomenduję zasłanianie ust i nosa przez wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w przestrzeniach wspólnych budynku oraz na boisku szkolnym.

W miarę możliwości zwiększyliśmy dystans między ławkami uczniów, ograniczyliśmy poruszanie się uczniów w przestrzeni wspólnej (wydzielone strefy), wietrzymy pomieszczenia w ciągu dnia i dezynfekujemy ławki, klamki oraz przedmioty wspólne po zajęciach.

Iwona Manys - dyrektor szkoły

• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karty Nauczyciela (DzU z 2006 r., Nr 97, poz.674 z późniejszymi zmianami).

Świetlica szkolna będzie otwarta od godz. 7.00 - 14.00.