• mLegitymacja

• Uruchomiliśmy możliwość korzystania z mLegitymacji

Każdy uczeń i rodzic otrzyma kod QR oraz hasło do instalacji legitymacji. Czas na rejestrację mLegitymacji - klasa VIII DO 5 STYCZNIA 2023!

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. Twoja legitymacja szkolna będzie wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Wersja papierowa też jest ważna (jeżeli jest podbita).

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Załączam link do instrukcji instalacji https://legitymacje.mdokumenty.gov.pl/.../Instrukcja...

Szybka instrukcja tutaj

Dodanie legitymacji do aplikacji mObywatel

Krok 1 Należy otworzyć aplikację mObywatel i kliknąć w ikonę reprezentującą „Plus” w prawym dolnym rogu.

Krok 2 Z listy, która się pojawiła należy wybrać „Legitymację Szkolną”

Krok 3 Pojawia się ekran aktywacyjny, na którym należy kliknąć „Dalej”.

Krok 4 W celu aktywacji mLegitymacji konieczne jest zaakceptowanie regulaminu usługi poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuję”

Krok 5 Należy wyrazić zgodę na użycie aparatu klikając na przycisk „Dalej”.

Krok 6 W celu pobrania mLegitymacji, należy zeskanować kod QR z wygenerowanego wcześniej raportu. W razie problemów ze skanowaniem kodu, możliwe jest ręczne wpisanie kodu i zatwierdzenie go za pomocą przycisku u dołu ekranu

Krok 7 Następnie konieczne jest podanie kodu aktywacyjnego, który widnieje obok kodu QR i wybranie przycisku „Aktywuj”.

Po załadowaniu wyświetla się aktywowana mLegitymacja szkolna.

• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI

• W piątek w Sali w Zbrachlinie odbył się Mikołajkowy Turniej Koszykówki, w którym udział wzięły 3-osobowe zespoły klasowe i międzyklasowe. W turniejach chłopców i dziewcząt uczestniczyło w sumie ponad 30 zawodniczek i zawodników. Okazało się, że w koszykówkę grać może każdy, niezależnie od wieku i wzrostu.

W turniejach wygrały zespoły w składach: Filip, Michał i Miłosz oraz Klaudia, Malwina i Patrycja, ale tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy. Dlatego też wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, za które dziękujemy naszej nieocenionej p. sołtys wsi Zbrachlin, Alicji Polak.

Nasze nowe, piękne tablice i obręcze spisały się równie znakomicie jak uczestnicy sportowych zmagań.

• Igrzyska Dzieci w unihokeju

• Nasze zawodniczki reprezentowały powiat świecki w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w unihokeju. Po ambitnej walce zajęliśmy 5. miejsce

Mistrzynie powiatu i uczestniczki półfinału: Patrycja Gackowska, Monika Grzybek, Malwina Łazarz, Justyna Michalska, Klaudia Trębacz, Martyna Trębacz, Wiktoria Trębacz, Klaudia Wietrzykowska, Maja Wiśniewska, Weronika Wróbel.

Fot. Artur Nowak