• Standardy Ochrony Małoletnich

• Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze Standardami Ochrony Małoletnich, obowiązującymi w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie. Dokumenty znajdą Państwo w zakładce: Informacje/Dokumenty lub klikając w poniższy link.

• Inauguracja roku szkolnego 2024/2025

• W poniedziałek, drugiego września, w obu budynkach naszej placówki odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

W Niewieścinie, w swoim imieniu, przywitał wszystkich serdecznie p. Kamil Mykowski - pełniący obowiązki dyrektora szkoły. Zebranym dzieciom i rodzicom przedstawił p. Marzennę Kaszubowską, wicedyrektora szkoły oraz nowych nauczycieli i pracowników obsługi.

Ważnym punktem tego dnia było pasowanie na pierwszoklasistów.

Przyszedł również czas na podziękowania odchodzącym sołtysom wsi w Niewieścinie i Zbrachlinie, złożone p. Karolowi Lewandowskiemu oraz p. Alicji Polak za wieloletnią i owocną współpracę. Następnie powitano nowych sołtysów,p. Patryka Meyera i p. Agnieszkę Trębacz, życząc im powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków.

Podczas uroczystości, p. Katarzyna Wróbel, radna Rady Miejskiej w Pruszczu, przeczytała list od burmistrza Dariusza Wądołowskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Arkadiusza Łyczywka skierowany zarówno do uczniów, nauczycieli, pracowników, jak i rodziców.

A kiedy zabrzmiał pierwszy dzwonek, uczniowie rozeszli się wraz ze swoimi wychowawcami do sal, aby zapoznać się z tegorocznym planem.