• Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

• Wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu była świetną okazją do poznania nowych zagadnień z zakresu fizyki, astronomii i biologii. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych na temat "Jak rosną drzewa? oraz w lekcji fizyki "Bujania, wahania, kołysania i inne drgania".

• Koszykówka

• Nasze dzielne koszykarki wygrały gminne zawody w ramach Igrzysk Dzieci.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też chłopcy, którzy zajęli 2. miejsce.

Zespół dziewcząt będzie reprezentował naszą gminę w zawodach powiatowych.

We wcześniejszych zmaganiach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oba nasze zespoły także zajęły drugie miejsca.

• Światowy Tydzień Mózgu

• "Tydzień aktywności z Dennisonem"- to hasło towarzyszyło naszym najmłodszym uczniom w dniach 13-17 marca. Był to wyjątkowy tydzień, w którym podjęto działania w celu uświadomienia uczniom wpływu odpowiednio zbilansowanej diety, nawadniania organizmu oraz codziennej aktywności fizycznej na prawidłową pracę mózgu. Każdego dnia tygodnia uczniowie uczestniczyli w gimnastyce stymulującej pracę mózgu w/g P. Dennisona. Ponadto w środę zorganizowano "Dzień kreatywności" - otaczały nas krzyżówki, rebusy, memory, sudoku oraz gry planszowe, wspomagane zdrowymi przekąskami, które wypełniały nam lekcje i szkolne przerwy. Mamy nadzieję, że podjęte działania będą inspiracją do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu każdego ucznia.

• Rekolekcje Wielkopostne

• Rekolekcje Wielkopostne w szkole, termin: 20-22.03.2023

Klasy 0-IV budynek w Niewieścinie

klasy V-VIII budynek w Zbrachlinie

Rekolekcje poprowadzi ks. Proboszcz Andrzej Szcześniewski.

Zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem lekcji.

• Ferie z Ekonomią

W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole realizowany był projekt "Ferie z Ekonomią". Podczas zajęć uczniowie poznawali najważniejsze pojęcia związane z ekonomią oraz uczestniczyli w grach dydaktycznych związanych z funkcjonowaniem rynku i przedsiębiorstw. W ostatnim dniu, uczestnicy projektu odwiedzili Oddział NBP w Bydgoszczy, gdzie poznali sposoby zabezpieczeń banknotów znajdujących się w obiegu. Opiekunem grupy był p. Mariusz Nierzwicki.

• Poznajemy parki krajobrazowe Polski

• Uczennice naszej szkoły: Małgorzata Falenczyk, Patrycja Gackowska i Monika Grzybek brały udział w III etapie rejonowym XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski", który obejmował 4 powiaty leżące na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Zajęły I miejsce zespołowo kwalifikując się do IV etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 - 21  kwietnia we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Uzyskały 46 pkt a II miejsce miał zespół, który uzyskał 38 pkt. Najlepszy zespół w województwie będzie reprezentował kujawsko - pomorskie w finale na V etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 maja - 2 czerwca w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych. Konkurs obejmuje zagadnienia z przyrody, biologii, geografii, ekologii i wiedzy o 125 parkach krajobrazowych w Polsce. W tym roku przewodnim tematem są ,,Ptaki parków krajobrazowych". Konkurs był w wykazie konkursów KO uznanych za szczególne osiągnięcia i wpisywanych na świadectwach ukończenia szkoły podstawowej. Nasze dwie uczennice indywidualnie zajęły I miejsce a kolejna II miejsce. Zaprezentowały wysoki poziom przygotowania.

• Europejski Tydzień Kodowania

• Niezmiernie nam miło, że "zmieściliśmy się" w 1000 pierwszych organizatorów Code Week 2022. Otrzymaliśmy 10 gier planszowych, które z pewnością pomogą nam w dalszej nauce kodowania.

• mLegitymacja

• Uruchomiliśmy możliwość korzystania z mLegitymacji

Każdy uczeń i rodzic otrzyma kod QR oraz hasło do instalacji legitymacji. Czas na rejestrację mLegitymacji - klasa VIII DO 5 STYCZNIA 2023!

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. Twoja legitymacja szkolna będzie wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Wersja papierowa też jest ważna (jeżeli jest podbita).

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Załączam link do instrukcji instalacji https://legitymacje.mdokumenty.gov.pl/.../Instrukcja...

Szybka instrukcja tutaj

Dodanie legitymacji do aplikacji mObywatel

Krok 1 Należy otworzyć aplikację mObywatel i kliknąć w ikonę reprezentującą „Plus” w prawym dolnym rogu.

Krok 2 Z listy, która się pojawiła należy wybrać „Legitymację Szkolną”

Krok 3 Pojawia się ekran aktywacyjny, na którym należy kliknąć „Dalej”.

Krok 4 W celu aktywacji mLegitymacji konieczne jest zaakceptowanie regulaminu usługi poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuję”

Krok 5 Należy wyrazić zgodę na użycie aparatu klikając na przycisk „Dalej”.

Krok 6 W celu pobrania mLegitymacji, należy zeskanować kod QR z wygenerowanego wcześniej raportu. W razie problemów ze skanowaniem kodu, możliwe jest ręczne wpisanie kodu i zatwierdzenie go za pomocą przycisku u dołu ekranu

Krok 7 Następnie konieczne jest podanie kodu aktywacyjnego, który widnieje obok kodu QR i wybranie przycisku „Aktywuj”.

Po załadowaniu wyświetla się aktywowana mLegitymacja szkolna.