• Narodowe Czytanie

• Wrześniową tradycją jest udział naszych uczniów w akcji społecznej, która propaguje znajomość literatury narodowej znamienitych polskich twórców.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania z Parą Prezydencką odbyła się w drugim tygodniu po rozpoczęciu roku szkolnego.

Młodzież zapoznała się z obszernymi fragmentami dwunastej odsłony lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, nie zapominając o jej biografii

i twórczości.

• Inauguracja roku szkolnego🛎️

• W poniedziałek, czwartego września, w budynku szkoły w Niewieścinie, od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu oraz przemówienia p. dyrektor Iwony Manys, rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

Nie zabrakło również kilku faktów związanych z wybuchem II wojny światowej, które przybliżył p. Mariusz Nierzwicki.

Najważniejszy, a zarazem bardzo podniosły moment to ślubowanie oraz pasowanie uczniów klasy I na członków szkolnej społeczności.

Anna Płotkowska, wychowawczyni pierwszoklasistów, wręczyła dumnym uczniom pamiątkowe dyplomy, a koledzy z kl.II wraz z rodzicami pierwszaków przygotowali atrakcyjne upominki.

Pierwszoklasiści zakończyli ten dzień sesją zdjęciową, a starsi uczniowie spotkaniami i rozmowami z wychowawcami w salach.

Do Zbrachlina na rozpoczęcie nowego roku szkolnego wybrał się p. Dariusz Wądołowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz oraz p. Anna Szafrańska, Dyrektor GCO, którzy życzyli starszym uczniom powodzenia, a także

tego, aby czas do kolejnych wakacji upłynął im na twórczej pracy, motywacji w pokonywaniu trudności i osiąganiu dobrych wyników oraz wspólnym spędzaniu czasu z przyjaciółmi.

• TURNIJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

• Już 22 września 2022 r. na boisku w Niewieścinie odbędzie się turniej piłki nożnej dziewcząt "Niewieścin 2023".

Będzie to już trzecia edycja turnieju, organizowanego dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie MiŚ - My i Świat środków z Urzędu Miasta i Gminy w Pruszczu w ramach realizacji zadania publicznego.

W turnieju wezmą udział reprezentacje szkół podstawowych dziewcząt. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne, sportowe nagrody.

Jest jeszcze miejsce dla Waszej drużyny - nie zwlekajcie i zgłoście się do wspólnej zabawy!