• Wielka Liga Czytelników

• Wielka Liga Czytelników dla naszych uczennic jest  naprawdę WIELKA!📚Uczestniczki VI Ogólnopolskiego Konkursu idą przez poszczególne etapy jak burza.🌪
            Sara (kl.1), Zuzanna (kl.2) oraz Marta (kl.3) z niesamowitym zapałem, zainteresowaniem i przejęciem reprezentują naszą szkołę w tym projekcie. Każdy z nich jest dla nich nowym doświadczeniem, do którego podchodzą bardzo poważnie i odpowiedzialnie.🤓
            Nie bez znaczenia jest wsparcie ze strony rodziców, bardzo zaangażowanych w przedsięwzięcie, poświęcających czas na przygotowania do kolejnych etapów oraz słowa otuchy ze strony nauczycieli czy trzymanie kciuków przez koleżanki i kolegów.👩🏻‍🤝‍👨🏼✊🏻
            Możemy pochwalić się, że już znamy wyniki przedostatnich zmagań i…, i nasze uczennice z pulą 125 punktów na 130 możliwych do uzyskania, dostały się do etapu ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.
            Gratulujemy serdecznie!🎉
            Tym razem uczestniczki tych rozgrywek 11 maja zmagać się będą z utworem „Tarmosia” Tomasza Samojlika.🧐
            Dziewczynki, jesteśmy z Was dumni, to naprawdę wielka przygoda dla naszej placówki!❤

• Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

• Wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu była świetną okazją do poznania nowych zagadnień z zakresu fizyki, astronomii i biologii. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych na temat "Jak rosną drzewa? oraz w lekcji fizyki "Bujania, wahania, kołysania i inne drgania".

• Koszykówka

• Nasze dzielne koszykarki wygrały gminne zawody w ramach Igrzysk Dzieci.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też chłopcy, którzy zajęli 2. miejsce.

Zespół dziewcząt będzie reprezentował naszą gminę w zawodach powiatowych.

We wcześniejszych zmaganiach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oba nasze zespoły także zajęły drugie miejsca.

• Światowy Tydzień Mózgu

• "Tydzień aktywności z Dennisonem"- to hasło towarzyszyło naszym najmłodszym uczniom w dniach 13-17 marca. Był to wyjątkowy tydzień, w którym podjęto działania w celu uświadomienia uczniom wpływu odpowiednio zbilansowanej diety, nawadniania organizmu oraz codziennej aktywności fizycznej na prawidłową pracę mózgu. Każdego dnia tygodnia uczniowie uczestniczyli w gimnastyce stymulującej pracę mózgu w/g P. Dennisona. Ponadto w środę zorganizowano "Dzień kreatywności" - otaczały nas krzyżówki, rebusy, memory, sudoku oraz gry planszowe, wspomagane zdrowymi przekąskami, które wypełniały nam lekcje i szkolne przerwy. Mamy nadzieję, że podjęte działania będą inspiracją do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu każdego ucznia.