Zaczęło się! Rozpoczęliśmy tydzień z kodowaniem i programowaniem.
Tekst alternatywny: uczniowie podczas zajęćz kodowania podczas zajęć edukacji informatycznej.
Zaczęło się! Rozpoczęliśmy tydzień z kodowaniem i programowaniem.
Tekst alternatywny: uczniowie podczas zajęćz kodowania podczas zajęć edukacji informatycznej.
Konkurs rozstrzygnięty, dyplomy i nagrody wręczone, horyzonty poszerzone, wiedza zdobyta.
Uczniowie klasy trzeciej wykonali niepowtarzalne lapbooki dotyczące Chorwacji, które trafiły, jako pamiątki z polskiej szkoły do naszych chorwackich gości.
Warto dodać, że głównym członkiem jury konkursowego była jedna z nauczycielek z Chorwacji, które odwiedzały szkoły z terenu naszej gminy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę!
Tekst alternatywny: na zdjęciach klasa trzecia podczas wizyty studyjnej Dijany Novak z chorwackiej szkoły.
Tekst alternatywny: ftorelacja z udziału uczniów w Biegach Papieskich w Serocku.
Wczorajszy wieczór upłynął naszym licznie zgromadzonym uczniom na uczestnictwie
w akcji Noc Bibliotek „Czytanie wzmacnia”.
Organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji oraz niespodzianek.
Jako pierwsi mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z p. Kamil Mykowski, który jest autorem repetytorium „Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki”, który skrupulatnie odpowiadał na mniej lub bardziej zaskakujące pytania uczniów. W rolę dziennikarza wcieliła się Zosia z klasy IV.
Następnie trzecioklasiści przygotowali głośne czytanie wiersza Marii Konopnickiej „Jesienią”.
Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci rysowały na sztalugach, i nie tylko, ilustracje do utworu, rozwiązywały jesienne krzyżówki oraz układały puzzle z wizerunkiem patrona szkoły.
Nie zabrakło również przepisu na „dobrą książkę”, a także zgadywania tytułów lektur z pomocą losowo wyciąganych rekwizytów z magicznej skrzyni.
Pod koniec spotkania każdy wypożyczył ze szkolnej biblioteki książkę. Uczniowie zostali poczęstowani soczkiem i batonikiem, a przy wyjściu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz szkolne upominki.
15 września obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, pomysłowości, a przede wszystkim jest to dzień, w którym zachęca się dzieci do tworzenia i działania.
Ubrania dzieci wzbogacone zostały akcentem kropki.
Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach bawiliśmy się kropkami małymi i tymi ogromnymi, a na kartach prac znajdowały się zadania związane z kolorowymi kropkami.
Nagle dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w życiu codziennym każdego dnia.
Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie.
Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w tej akcji, której celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci młodzieży.
Tym razem zapoznawali się i czytali fragmenty utworów Janiny Porazińskiej.
Na zdjęciu czwartoklasiści podczas lekcji bibliotecznej, którzy przez cały rok szkolny czytają również przedszkolakom ich ulubione bajki, baśnie i nie tylko
Międzynarodowy Dzień Kropki i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszej zerówce.
Toruń - miasto Kopernika i piernika. Klasa 3 pobyt w Toruniu rozpoczęła od wizyty w Planetarium. Następnie z Panią przewodnik zwiedzała Stare Miasto oraz ruiny zamku krzyżackiego. Była to okazja do wysłuchania ciekawych legend i "złapania" odrobiny szczęścia. Wystarczyło pogłaskać żabę, osiołka i pieska. Dzięki interaktywnym zabawom w Orbitarium, poznały dzieje Ziemi. Pobyt w Toruniu zakończyły wizytą w Domu Mikołaja Kopernika. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek i słodkich pierników.
W dniu 16.09.2021 r. na boisku szkolnym w Niewieścinie odbył się międzypowiatowy turniej piłki nożnej dziewcząt (rocznik 2008 i młodsze) w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie MiŚ – My i Świat. Zwycięstwo w turnieju przypadło gospodyniom, drużynie SP Niewieścin.
Drugie miejsce zajął zespół SP Pruszcz, trzecie SP Łowinek, a czwarte drużyna SP Kozielec. Wszystkie zespoły zostały uhonorowane sportowymi nagrodami. Wyróżniono także najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Zuzanna Jaworska z Pruszcza oraz najlepszą bramkarkę, Amelię Bzdawską z Kozielca. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy!
Turniejowi towarzyszyła wystawa eksponatów zgromadzonych w Izbie Pamięci w Zbrachlinie. Natomiast w ramach profilaktyki zdrowotnej można się było zapoznać z zasadami działania defibrylatora. Chętni mieli też możliwość skorzystania z różnego rodzaju gogli: narkogogle, ITgogle i alkogogle.
Elektroniczna Skrzynka Podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Niewieścinie.
Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) /sp_niewiescin/SkrytkaESP.
Wszystkie zebrania odbędą się w budynku szkoły w NIEWIEŚCINIE. Przydział klas będzie wywieszony przy wejściu do szkoły. Prosimy stosować się do reżimu sanitarnego tzn. zachować dystans społeczny, założyć maseczkę oraz zdezynfekować dłonie.
Skrócony plan dnia:
6.20-8.20 zajęcia opiekuńcze*
8.20-13.20 realizacja podstawy programowej
13.20-15.50 zajęcia opiekuńcze*
*zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Pruszcz, gdy dziecko przebywa w przedszkolu do 5 godzin, w czasie realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego, wówczas przedszkole jest bezpłatne. Za każdą dodatkową godzinę, opłata wynosi 1 zł. Odpłatność za przedszkole należy regulować do 10 każdego miesiąca (za miesiąc poprzedni).
Szczegóły dotyczące organizacji pracy Oddziałów Rodzice otrzymają 1 września (kartka) oraz 6 września, podczas zebrania z Rodzicami.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godz. 8.45 w budynku w Zbrachlinie, natomiast o godz. 10.00 w Niewieścinie.
dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych – tryb pełny stacjonarny
WYPOSAŻENIE PRZEDSZKOLAKA (5 i 6 - latka)
5 – latek
Wyd. NOWA ERA (BOX)
6 – latek
Wyd. NOWA ERA (BOX)
Religia (5 i 6-latak):
JESTEŚMY DZIEĆMI BOGA – ćwiczenia
Autor: Władysław Kubik, Wydawnictwo WAM Kraków
WYPOSAŻENIE PRZEDSZKOLAKA (3 – 4 – LATKA)
- kapcie (podpisane)
- ubrania na zmianę: bluzka z długim i krótkim rękawem, spodnie 2 x, skarpetki, majtki 2 x (w podpisanym worku)
- ręcznik papierowy (2 rolki na miesiąc)
- chusteczki nawilżające (2 x na cały rok)
- chusteczki higieniczne w pudełku (1 x na miesiąc)
- kolorowanka (podpisana)
- teczka z gumką (podpisana)
- ryza papieru ksero
- materiały plastyczne na cały rok - szczegóły 1 września u wychowawcy.
Nie kupujemy zestawu kart pracy – BOX-ów.
Powered by aSc EduPage