• Tradycyjny sad - OTRZYMALIŚMY GRANT

• 30.04.2022
        • Informujemy, że za kilka lat podczas przerw, nasi uczniowie będą mieli okazję degustować wiśnie, z naszego przyszkolnego sadu. Złożyliśmy wniosek do Fundacji BOŚ i pozyskaliśmy środki na założenie sadu z tradycyjnymi odmianami wiśni. Wszystko w ramach projektu, więc uczniowie przygotują teren, posadzą i będą dbać o drzewka.

https://tradycyjnysad.pl/wyniki/ (zakładka do klasy VI - poz.41)

• Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

• 19.04.2022
        • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Dlaczego żonkile?

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".

Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

źródło: https://polin.pl/pl/zonkile

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM (BRD)

• 15.04.2022
        • 12 kwietnia br. nasze dwie drużyny, po 15 latach, zdobyły I miejsce w etapie gminnym. Teraz przygotowują się do etapu powiatowego, który odbędzie się 27 kwietnia w Świeciu.

Naszą szkołĘ reprezentowali:

Drużyna młodsza: Monika Grzybek, Karol Łazarski, Mateusz Trochowski, Weronika Wróbel

Drużyna starsza: Szymon Chyrchel, Adrian Latański, Julia Osojca.

Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy ukończyli 10 lat i posiadają kartę rowerową.

Zachęcamy do zapoznania się z filmami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy.

• Drzwi otwarte

• 05.04.2022
        • Zapraszam na drzwi otwarte, indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów, które odbędą się 11 kwietnia w budynku szkoły w NIEWIEŚCINIE.

Godz. 16.00"0"

• 3-4 latki p. Barbara Skibińska - Tołysz - sala 8 (obecna sala zajęć)
          • "0" 5-6 latki p. Magda Faleńczyk - sala 6

Godz. 17.00

• klasa 1 Hanna Kempińska - Śmigiel - s.5
          • klasa 2  Anna Płotkowska - sala 1
          • klasa 3 Marzenna Kaszubowska - sala 4
          • klasa 4 Mariusz Nierzwicki - sala 2
          • klasa 5 Brygida Czajka - biblioteka
          • klasa 6 Krystyna Zbielska - sala gimnastyczna
          • klasa 7 Beata Wantoch - Rekowska - sala 6
          • klasa 8 Anna Skrzat - sala 3
          • Lucyna Dąbrowska (pedagog) - gabinet pedagogap.
          • Gabriela Gierba - pokój nauczycielski
          • Maria Wojciechowska - pokój nauczycielski