• ZAMKNIĘCIE DROGI

Zamknięcie drogi nastąpi 14 grudnia 2020r. i może potrwać ok. 3 miesiące jest związane z budową drogi dojazdowej przy S5 i do wiaduktu w Niewieścinie.

Objazd przez Cieleszyn-Zbrachlin.

Opis alternatywny zdjęcia: Trasa objazdu

• Pracownia chemiczno - fizyczna

Nasza szkoła od bieżącego roku szkolnego dysponuje nową pracownią chemiczno-fizyczną, która cieszy się dużą popularnością. Uczniowie we wrześniu i październiku przeprowadzali swoje pierwsze doświadczenia chemiczne. Dziewczyny przygotowały różnokolorowe fajerwerki, natomiast chłopcy otrzymywali dwutlenek węgla, który posłużył do gaszenia płomienia świeczki.

• Projekty

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekty.

Opis alternatywny zdjęć: ulotki informacyjne dotyczące projektów WRU i PzN

• Najpiękniejszy List dla Ziemi

>>GŁOSUJEMY NA FACEBOOKU<<

Chętni uczniowie naszej szkoły, a było ich wielu, wzięli udział w corocznej akcji pisania do Ziemi.

Na lekcjach języka polskiego oraz lekcjach bibliotecznych redagowali listy o tematyce ekologicznej.

Zainteresowanie konkursem było spore, co przełożyło się na dużą ilość prac.

• Covid-19

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Covid-19.

Opis alternatywny zdjęć: ulotki dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas pandemii Covid -19

• Covid-19 noszenie maseczek

W związku ze wzrostem zakażeń, od dnia 12 października 2020r. rekomenduję zasłanianie ust i nosa przez wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w przestrzeniach wspólnych budynku oraz na boisku szkolnym.

W miarę możliwości zwiększyliśmy dystans między ławkami uczniów, ograniczyliśmy poruszanie się uczniów w przestrzeni wspólnej (wydzielone strefy), wietrzymy pomieszczenia w ciągu dnia i dezynfekujemy ławki, klamki oraz przedmioty wspólne po zajęciach.

• Dzień Edukacji Narodowej

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karty Nauczyciela (DzU z 2006 r., Nr 97, poz.674 z późniejszymi zmianami).

• Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

Dyrektor Szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021:
            4,5 stycznia 2021 r.
            30 kwietnia 2021 r.
            25, 26, 27 maja 2021 r. (dni egzaminów zewnętrznych dla klasy VIII)
            4 czerwca 2021 r.

W tych dniach szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

• Kujawsko - Pomorska Liga Orlika

Debiut w poważnej piłce już za nami Nasze piłkarki z rocznika 2007 i młodsze przeszły bardzo udany chrzest bojowy w finale Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika 2020 w Aleksandrowie Kujawskim.

Podczas zmagań grupowych w dwóch pierwszych spotkaniach uznaliśmy wyższość dziewcząt z zespołów klubowych: Tęczy Bydgoszcz, która należy od lat do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej oraz Mustanga Wielgie.

• Pomagamy

Udało nam się pozyskać pojemnik na plastikowe nakrętki. Dzięki temu możemy uczyć dzieci segregacji odpadów, mamy wpływ na mniejszą ilość śmieci na wysypiskach. Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików, na rzecz wykorzystania surowców wtórnych z odpadów. Instalacja pojemnika w kształcie serca ma zachęcić mieszkańców do proekologicznych i prospołecznych postaw

• Ubezpieczenie szkolne

Zapraszamy do modułu UCZNIOWIE/RODZICE_UBEZPIECZENIA.

Uprzejmie przypominamy, iż w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia w sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą.

• Walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski !

Zapraszamy do wspólnej zabawy rowerzystów z wszystkich gmin Metropolii Bydgoszcz. Kręcić kilometry w ramach akcji może każdy – wystarczy zainstalować na swoim telefonie darmową aplikację ROWEROWA STOLICA POLSKI (przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS oraz Android) oraz dołączyć do wspólnej drużyny METROPOLIA BYDGOSZCZ. Można też dołączyć do jednej z podgrup – np. grupy swojej gminy. O Puchar Rowerowej Stolicy Polski walczą 44 miasta prezydenckie z całego kraju.

• Uwaga Konkurs!

Rada Rodziców organizuje I edycję konkursu "Wpłaty na fundusz Rady Rodziców". Zapraszamy do udziału, czekają cenne nagrody!

• Trwa nabór do V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP

Zgłoszenia do Rady Dzieci i Młodzieży

Do Rady mogą kandydować uczniowie, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci szkół, którzy do 11 września br. nie ukończą 21. roku życia. Aby zgłosić swoją kandydaturę należy:

• wypełnić formularz zgłoszeniowy i przedstawić w nim swoją wizję działalności
    • Projekty Unijne

Piątek 12.08.2022