• Dzień Rodziny

,, Mama i Tata - najpiękniejsze słowa świata” - 25 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły razem ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Rodziny. Z tej okazji przedszkolaki pod okiem swoich Pań przygotowały programy artystyczne, które wraz z upominkami stanowiły cudowną niespodziankę dla przybyłych gości. Dziękujemy wszystkim Mamusiom i Tatusiom za obecność i jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia ❤

• Wycieczka nad morze

Uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami Anną Skrzat, Brygidą Czajką, Lucyną Dąbrowską i Krystyną Zbielską udali się na czterodniową wycieczkę nad morze. Pierwszego dnia zwiedziliśmy nadmorskie miejscowości Skowronki i Kąty Rybackie. Kolejnego dnia odbyliśmy rejs statkiem po Zalewie Wiślanym do Fromborka. Zwiedziliśmy Wzgórze Katedralne, m. in. Katedrę archikatedralną, wieżę Radziejowskiego z punktem widokowym, w której znajduje się wahadło Foucaulta. We Fromborku mieszkał 33 lata Mikołaj Kopernik, który pełnił funkcję kanclerza kapituły warmińskiej. Tutaj odkryto miejsce jego pochówku. Trzeciego dnia odbyliśmy pieszą wycieczkę do Obozu Stutthof. Uczniowie udali się też pieszo do Przekopu w Przebrnie, łączącego Zalew Wiślany z Bałtykiem. Największą radość uczniom sprawiła kąpiel w morzu.

• Listy do Ziemi

„Listy dla Ziemi”

Kochani, miło nam przekazać, że otrzymaliśmy wyniki tegorocznej edycji

Konkursu ekologicznego „Listy dla Ziemi 2023”.

W kategorii wiekowej klas 4-5 laureatem trzeciego miejsca został Kornel Czyżniewski z klasy IV, wyróżniona została również Zosia Świerczyńska z kl. V.

W kategorii wiekowej klas 7-8 wyróżnienie przypadło Monice Grzybek z klasy VII.

• Biskupin - żywa lekcja historii

31 maja uczniowie klas I-IV udali się na wycieczkę do Rezerwatu archeologicznego w Biskupinie. Poznali życie mieszkańców osady od epoki kamienia do wczesnego średniowiecza. Wzięli udział w lekcji muzealnej. Niecodzienną atrakcją okazała się przejażdżka kolejką wąskotorową do Wenecji. To była "żywa lekcja historii".

• Dzień Patrona - Marii Konopnickiej

1 czerwca odbył się konkurs recytatorski pt. "Co słonko widziało" w ramach obchodów Dnia Patrona - Marii Konopnickiej.

1. miejsce zajęła Natalia Dziarnowska, 2.miejsce - Marta Makowska, a 3. - Milana Lys.

Najaktywniejsi czytelnicy oraz uczestnicy szóstego ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników zostali wyróżnieni dyplomem i nagrodą książkową.

• Igrzyska Dzieci - wielobój

W zawodach wielobojowych w ramach Igrzysk Dzieci rozegranych w Serocku bardzo dobrze spisały się nasze drużyny. Starsi chłopcy i dziewczęta, a także młodsi chłopcy zajęli zespołowo drugie miejsca, natomiast młodsze dziewczynki zakończyły zawody tuż za podium.

Najlepszy wynik indywidualny pośród dziewcząt z grupy starszej (roczniki 2010-2011) uzyskała Justyna Michalska

• Wycieczka do Alpałąki

31 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę. Dzieci wraz z opiekunami odwiedziły w tym dniu Alpałąkę.

Spędziły tam fantastyczny i intensywny czas w towarzystwie mieszkańców Alpałąki - alpak: Zagadki, Chrupka i Kaktusa oraz dwóch osiołków. Podczas zajęć z prowadzącą dowiedzieli się ciekawostek o alpakach i wykonali kolorowe magnesy, które kształtem przypominały właśnie alpaki.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Nasi lekkoatleci na podium!

Podczas zawodów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce mistrzem powiatu w rzucie dyskiem został Filip Zioła. Filip awansował w ten sposób do zawodów szczebla wojewódzkiego, gdzie będzie reprezentował nasz powiat

Brązowy medal w skoku w dal wywalczył Kacper Kuziemski. Na czwartym miejscu zawody w pchnięciu kulą ukończyła Wiktora Sęk-Träger, której do medalu zabrakło zaledwie... centymetra!

• Jestem młodym przyrodnikiem

Zespół uczniów klas VII -VIII w składzie Małgorzata Falenczyk, Patrycja Gackowska, Monika Grzybek zajął II miejsce w Ekologicznym Konkursie „Jestem młodym przyrodnikiem” organizowanym przez SP w Lipinkach. Opiekun - Krystyna Zbielska.

Młodsi uczniowie z klasy IV w składzie Julia Jędraszek, Zuzanna Majewska i Kornel Czyżniewski zajęli III miejsce.

• TURBO WIATRAK

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Pruszcz do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym „TURBO WIATRAK”.

Zasady:

I kategoria: dzieci w wieku szkolnym klasy 1 – 3 wykonują pracę plastyczną przedstawiającą turbinę wiatrową/farmę wiatrową w krajobrazie;

II kategoria: dzieci i młodzież w wieku szkolnym klasy 4 – 8 wykonują pracę techniczną tj. model turbiny wiatrowej;

• Lekcja przyrody w terenie

W ramach lekcji przyrody klasa IV udała się wraz z opiekunami do pobliskiego miejsca pamięci, aby uporządkować pomnik i jego najbliższą okolicę.

Podczas wyprawy dzieci podziwiały piękno flory i fauny, dokonywały pomiarów i obserwacji oraz sporządzały notatki przyrodnicze.

• Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników dla naszych uczennic jest naprawdę WIELKA!📚Uczestniczki VI Ogólnopolskiego Konkursu idą przez poszczególne etapy jak burza.🌪
            Sara (kl.1), Zuzanna (kl.2) oraz Marta (kl.3) z niesamowitym zapałem, zainteresowaniem i przejęciem reprezentują naszą szkołę w tym projekcie. Każdy z nich jest dla nich nowym doświadczeniem, do którego podchodzą bardzo poważnie i odpowiedzialnie.🤓
            Nie bez znaczenia jest wsparcie ze strony rodziców, bardzo zaangażowanych w przedsięwzięcie, poświęcających czas na przygotowania do kolejnych etapów oraz słowa otuchy ze strony nauczycieli czy trzymanie kciuków przez koleżanki i kolegów.👩🏻‍🤝‍👨🏼✊🏻
            Możemy pochwalić się, że już znamy wyniki przedostatnich zmagań i…, i nasze uczennice z pulą 125 punktów na 130 możliwych do uzyskania, dostały się do etapu ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.
            Gratulujemy serdecznie!🎉
            Tym razem uczestnicz

Czwartek 18.04.2024
    • Tygodniowe menu