• "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

    • 31.03.2022
    • Nasza drużyna chłopców z rocznika U-12 uczestniczyła dziś w finale powiatowym turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Chłopcy spisali się na medal, zajmując 2. miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Szymon Banaś, Miłosz Baumgart, Karol Baumgart, Milan Bober, Kacper Falenczyk, Maciej Latański, Nikodem Śmigiel, Olaf Śmigiel i Mateusz Trochowski.

      

    • Dziękujemy

    • 07.03.2022
    • Dziękujemy Państwu, Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy szkoły, macie ogromne serce! Pomoc dla naszych sąsiadów z Ukrainy, przeszła nasze oczekiwania. Wszystkie dary zostały dzisiaj zawiezione do GOKSiR.

     Iwona Manys - dyrektor szkoły

     Gmina Pruszcz OSP KSRG Pruszcz

    • Pomoc UKRAINIE - aktualizacja

    • 28.02.2022
    • Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Pruszcz

     z dnia 03.03.2022r.

     Drodzy Mieszkańcy,

     Bardzo dziękuję wszystkim za materialne wsparcie dla Ukrainy co widać w naszych punktach zbiórki darów oraz po wpłatach na konto, które utworzyliśmy w celu zebrania środków na pomoc uchodźcom.

     Zwracam się też do Państwa z prośbą o nie publikowanie zdjęć z uchodźcami, którzy przebywają na terenie naszej Gminy. Proszę też nie pytać nas o ilość osób i miejsce ich zakwaterowania. W trosce o bezpieczeństwo, jako Samorząd działamy profesjonalnie, zachowując wszelkie środki ostrożności.

     Proszę też osoby, które zakwaterowały w swoich mieszkaniach uchodźców, o ile jeszcze tego nie zrobiły, o kontakt pod numer 661-144-698 w celu przekazania niezbędnych informacji.

     Cały czas jesteśmy w kontakcie z Powiatowym oraz Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzowego. W najbliższym czasie poinformujemy o podjęciu dalszych działań pomocowych.

     Proszę śledzić komunikaty i w miarę możliwości udostępniać informacje.

     Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz

     Dariusz Wądołowski

     -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruszczu,  informuje, że zgodnie z wytycznymi Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy organizuje zbiórkę zgodnie z  listą potrzeb humanitarnych dla osób z Ukrainy.

     Nadmieniamy, że ta pomoc jest kierowana na Ukrainę oraz na tereny przygraniczne, gdzie przebywają uchodźcy.

     Zbiórka ta będzie organizowana od poniedziałku do czwartku (28.02.2022 – 03.03.2022) w godzinach 18.00-20.00 w następujących miejscowościach:

     1. Topolno Świetlica wiejska
     2. Parlin świetlica wiejska
     3. Serock – sala GOKSiR   
     4. Pruszcz – stara sala GOKSiR wejście od siłowni zewnętrznej od strony ulicy Poniatowskiego

     Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi).

     1. Odzież i okrycie:
      1. Koce zwykłe i termiczne
      2. Śpiwory
      3. Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
      4. Materace
      5. Ubrania (nowe!), płaszcze przeciwdeszczowe (nowe!)
     2. Środki higieny i czystości:
      1. Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, Dezodoranty, Pasta do zębów, Szczoteczki do zębów, Grzebienie
      2. Bielizna damska, męska, dziecięca
      3. Podpaski, Pampersy, Pieluchy dla dorosłych, Papier toaletowy i ręczniki papierowe
      4. Ręczniki (w tym z mikrofibry)
      5. Worki na śmieci, Środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji, Maski filtrujące lub jednorazowe
     3. Żywność:
      1. Woda
      2. żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy,
      3. konserwy,
      4. makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
      5. narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

     Uwaga! Zabezpieczyć szkło!!

     1. Inne:
      1. Zapałki, Baterie, powerbanki, Oświetlenie, w tym latarki, Świece
      2. Zestawy pierwszej pomocy
     2. Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie) – Lekarstwa, tylko te które są kupowane bez recepty!! I mogą być przechowywane w temperaturze do 260C. Wyłącznie nowe opakowania z ważnym terminem przydatności

      Czego nie wysyłamy w ramach pomocy humanitarnej?

     UWAGA: produkty z poniższej listy nie będą przyjmowane! Jeżeli chcesz przekazać coś z poniższej listy

      

     1. Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)

     2. Broń biała

     3. Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania

     4. Inny sprzęt militarny i paramilitarny

     5. Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia

     6. Inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej.

      

     Szanowni Państwo, jeżeli uchodźcy zostaną skierowani przez Starostwo Powiatowe w Świeciu, wówczas będziemy Państwa prosić o pomoc docelową dla osób, które będą zamieszkiwały teren Miasta i Gminy Pruszcz.

     Prosimy śledzić na bieżąco komunikaty na naszych stronach internetowych Facebooku

     i aplikacji Blisko.

     ****************************************************************************************

     Informacja odnośnie wsparcia finansowegoOsoby chcące udzielić wsparcia finansowego mogą dokonywać wpłat darowizn w formie pieniężnej:bezgotówkowej poprzez wpłatę na wydzielony rachunek bankowy Gminy Pruszcz Nr 08 8170 0008 0000 0550 2000 0460, gotówkowej poprzez wpłatę do kasy Urzędu Miejskiego w Pruszczu

     z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy.W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na pomoc uchodźcom z Ukrainy”. Gmina oświadcza, że darowizny przekazane na ww. rachunek przyjmuje i wykorzysta je na niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

     Burmistrz Miasta i Gminy PruszczDariusz Wądołowski

   • Logo konkursu KRUS
    • KONKURS WALENTYNKOWY

    • 14.02.2022
    • W dniach od 14-18 lutego biblioteka szkolna organizuje konkurs na walentynkową kartkę pocztową online dla uczniów klas IV-VIII.

     Walentynkę można napisać do ulubionego bohatera książki, filmu czy gry. Można także poświecić ją znanemu aktorowi, piosenkarzowi, youtuberowi lub komuś bliskiemu sercu.

     Komisja konkursowa, w składzie, której zasiądą poloniści i bibliotekarze będzie zwracała uwagę na estetykę wykonania, poprawności zapisu oraz zgodność z tematem.

     Zdjęcie pracy prosimy przesyłać na szkolnego Messengera.

     Zachęcamy do udziału!

    • Dzień Bezpiecznego Internetu

    • 10.02.2022
    • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole: netykieta, debaty, gry planszowe, plakaty, kolorowanki, piosenki, quizy, filmiki - wszystko po to, by bezpiecznie i świadomie korzystać z internetu.

    • IV etap Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - regionalny

    • 04.02.2022
    • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

     Agata Grzybek: 1
     Julia Osojca: 1
     Patrycja Falenczyk: 1

     Konkurencja: IV etap Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski'
     Okręg: regionalny

     Mamy wspaniałe wieści!!!
     Nasze uczennice: Agata Grzybek, Julia Osojca i Patrycja Falenczyk zakwalifikowały się do IV etapu Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski'' uzyskując bardzo wysoki wynik - 74 punkty na 75. GRATULUJEMY!
     W konkursie brali udział uczniowie z 4 powiatów: chełmińskiego, grudziądzkiego, świeckiego i bydgoskiego. Konkurs obejmuję rozszerzone zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska, z biologii i geografii, a na etapie wojewódzkim obowiązują formy ochrony przyrody w naszym województwie i rozpoznawanie chronionych gatunków. Opiekunem zespołu jest Krystyna Zbielska.

    • DENTOBUS

    • 25.01.2022
    • 13 stycznia 2022 roku odwiedził nas dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny.

     Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

     Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego w szkole. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

     Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadzał indywidualne badania stomatologiczne. Rodzice otrzymają informację zwrotną o stanie zdrowia zębów swoich pociech. Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty. Opieka stomatologiczna dentobusu była bezpłatna.

     Z usług mobilnego gabintetu stomatologicznego skorzystało ponad 80 uczniów. 

    • POWRÓT DO SZKOŁY

    • 07.01.2022
    • 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkole będzie odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

    • Obiady

    • 05.01.2022
    • Informujemy, że od 1.01.2022 cena obiadu wynosi 7zł. Obiady przygotowuje firma "Fabryka smaków" z Trzeciewca. Rodzice dzieci dożywianych przez GOPS, proszeni są o złożenie nowych wniosków w biurze urzędu.