• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

• 30.05.2022
        • Już 9 czerwca 2022 r. na boisku w Niewieścinie odbędzie się turniej piłki nożnej dziewcząt "Niewieścin 2022". Będzie to już druga edycja turnieju, organizowanego dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie MiŚ - My i Świat środków z Urzędu Miasta i Gminy w Pruszczu w ramach realizacji zadania publicznego, a także z Powiatu Świeckiego. W turnieju wezmą udział reprezentacje szkół podstawowych dziewcząt z roczników 2007 i młodsze. Dzięki sponsorom na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne, sportowe nagrody. Jest jeszcze miejsce dla Waszej drużyny - nie zwlekajcie i zgłoście się do wspólnej zabawy!

• ZEBRANIE Z RODZICAMI 6.06.2022

• 30.05.2022
        • Zapraszam na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 6 czerwca w Niewieścinie.

Godz. 16.00
          "0" 3-4 latki p. Barbara Skibińska - Tołysz - sala 8 (obecna sala zajęć)
          "0" 5-6 latki p. Magda Faleńczyk - sala 6

Iwona Manys - dyrektor szkoły

• Oblatani w pomaganiu

• 20.05.2022
        • Przystąpiliśmy do projektu "Oblatani w pomaganiu" organizowanym przez " ANWIL S.A. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pakiet startowy z nasionami do wysiewu łąki (nasiona, rękawiczki, siewnik, tabliczka). Przed nami wyznaczenie miejsca i siew. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać :)

• „Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo”

• 16.05.2022
        • „Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo”. - Jan Grzegorczyk

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie,

Rada Rodziców oraz Pracownicy obsługi

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie

z głębokim smutkiem przyjęli wiadomość

o odejściu do Domu Ojca Proboszcza Parafii

pw. św. Jakuba Apostoła - ks. Andrzeja Danielskiego.

W ostatniej drodze na miejsce spoczynku Zmarłemu

towarzyszyć będzie delegacja szkolna wraz z pocztem sztandarowym.

Rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23 IV

• 01.05.2022
        • Uczniowie naszej szkoły obchodzili to święto w poniedziałek.

Tego dnia przygotowano dla nich wiele atrakcji - obejrzeli tematyczne prezentacje multimedialne, przygotowali pokaz strojów postaci i rekwizytów z ulubionych książek, zapoznali się z wystawką propozycji czytelniczych, których nie ma w szkolnej bibliotece, wykonali krzyżówki związane z nazwą tego dnia, a także klasowe projekty z tej okazji.

Wspólne działania przyniosły spodziewane efekty.

• Granty w ramach NGO

• 01.05.2022
        • Informujemy, że Stowarzyszenie My i Świat, działające przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie,  otrzymało dwa granty na realizację projektów, w ramach funduszy dla NGO.

Ruszają projekty NGO

25 kwietnia 2022 r. burmistrz Dariusz Wądołowski podpisał umowy z liderami lokalnych Stowarzyszeń na realizację projektów, które poszerzą ofertę gminnych wydarzeń rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy.

Tryb otwartych konkursów ofert funkcjonuje w naszej gminie od 2017 roku. W budżecie gminnym zabezpieczane są na ten cel pieniądze, po które mogą wnioskować organizacje. Dzięki pięcioletniej współpracy stowarzyszenia otrzymały 65 tys. zł, za które zrealizowały 22 projekty.

- Bardzo się cieszę z zaangażowania mieszkańców i Stowarzyszeń w życie lokalnej społeczności. Oddolne inicjatywy sprawdzają się i służą nam wszystkim - mówił burmistrz Dariusz Wądołowski. - Zależy mi na dobrej współpracy i uzupełnianiu się. To dobry kierunek dlatego będziemy szukać środków aby ożywić wiejskie świetlice i wykorzystać obiekty sportowe - dodał burmistrz.

W tegorocznym otwartym konkursie ofert złożono sześć wniosków, do realizacji wybrano pięć projektów na łączna kwotę 17 890 zł.

Pierwsze projekty ruszają już w maju. Stowarzyszenie „MiŚ – My i Świat” zorganizuje „Turniej piłko nożnej dziewcząt – Niewieścin 2022”, który ma na celu promocję aktywności fizycznej. Drugi projekt Stowarzyszenia dotyczy zabezpieczenia szlabanem terenu boiska wiejskiego w Zbrachlinie oraz organizacji meczu piłki nożnej dla dzieci w ramach „Dnia Dziecka”.

KGW „Topolanki” zaproszą mieszkańców 26 czerwca już po raz czwarty na „Piknik na kocyku w Topolnie na Talerzyku”, który promuje turystyczne walory Topolna oraz lokalne kulinaria. Tegoroczną nowością będzie występ zespołu kociewskiego „Rokocinianki” .

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Niewieścinie proponuje mieszkańcom projekt „Wolontariat w Akademii Aktywności w Niewieścinie”. W ramach zdania odbędą się zajęcia rytmiczno-taneczne oraz zajęcia z robotyki dla przedszkolaków, warsztaty animacyjne dla dzieci zajęcia rękodzielniczo-florystyczne, warsztaty kulinarne z poradą dietetyka dla dorosłych, dyżury psychologa. Na zakończenie odbędzie się konkurs plastyczny oraz wystawa podczas Święta Eko.

Natomiast KGW „Parlinianki” organizuje „Kino letnie dla dzieci i młodzieży” w ramach którego zaplanowano cykl spotkań z filmem „pod chmurką” oraz wspólne nakręcenie dokumentu „Jak było kiedyś”.

źródło: https://www.pruszcz.pl/2-aktualnosci/886-wyniki-otwartego-konkursu-ofert-ngo.html