• Pruszczański Klaster Edukacyjny

• um dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atc

Plan wspomagania szkół podstawowych gminy Pruszcz w zakresie wspomagania kluczowych kompetencji uczniów będący elementem realizacji Strategii Rozwoju Gminy Pruszcz na lata 2016-2022. W szkołach funkcjonują eksperci, którzy wspierają rady pedagogiczne we wdrażaniu działań skutkujących poprawą efektywności szkolnych procesów edukacyjnych. Zdecydowano o organizacji w każdej szkole przestrzeni oraz warunków do współpracy sprzyjającej uczeniu się. W tym celu na wniosek dyrektorów szkół zakupiono nowe wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Dla rodziców, uczniów i nauczycieli zostaną zorganizowane warsztaty tematyczne z zakresu skutecznego uczenia się oraz zasad dobrej współpracy skutkującej wsparciem dziecka w procesie uczenia się. Dodatkowo dla uczniów zostaną zorganizowane warsztaty z filozofii wartości oraz umiejętności interpersonalnych, a także wyjazdy do centrów nauki. Zakres działań jest uwarunkowany wiekiem dziecka.