• Turniej piłki nożnej dziewcząt

• >>LINK DO ZDJĘĆ<< Fot. Alina Malanowska

Już 22 września 2023 r. na boisku w Niewieścinie odbędzie się turniej piłki nożnej dziewcząt "Niewieścin 2023".

Będzie to już trzecia edycja turnieju, organizowanego dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie MiŚ - My i Świat środków z Urzędu Miasta i Gminy w Pruszczu w ramach realizacji zadania publicznego.

W turnieju wezmą udział reprezentacje szkół podstawowych dziewcząt. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne, sportowe nagrody.

Jest jeszcze miejsce dla Waszej drużyny - nie zwlekajcie i zgłoście się do wspólnej zabawy!

• Obserwacja przyrody

• Piękna aura za oknem, to dobry powód, aby lekcje odbywały się poza budynkiem szkolnym. Uczniowie klas I-IV uzbrojeni w lupy, kompasy i miary, udali się w teren obserwować przyrodę. Poszukiwali ciekawych okazów, mierzyli pnie drzew i określali kierunki świata. Było wiele śmiechu i zabawy a przede wszystkim nauki. Wyjście było też okazją do uporządkowania miejsca pamięci, które znajduje się w pobliżu naszej szkoły.

• Noc Bibliotek 2023

• W ubiegły piątek uczniowie naszej szkoły brali udział w IX edycji tej akcji.

Tegoroczne hasło „Absurd nie czytać!” przyciągnęło wielu chętnych.

Gościem specjalnym była p. Aleksandra Rosińska-Burek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu, z którą wywiad przeprowadziły debiutujące w dziennikarskiej roli uczennice klasy VIII.

Po ogniu krzyżowych pytań, p. Ola odtworzyła uczniom prezentację multimedialną, której celem było podsumowanie gminnego projektu „Zagadkowa podkowa”.

Potem przyszedł czas na pracę w grupach, gdzie każdy zespół brał udział w innych zajęciach. Dzieci własnoręcznie przygotowały jesienne torebki z suszem z kwiatów i roślin, głośno czytały wybrane fragmenty legendy o początkach Pruszcza, poznając przy tym elementy kompozycji tego gatunku literackiego oraz kodowały na dywanie, czyli trochę nauki planowania ruchów przez komendy i zabawę.

Noc Bibliotek zakończyła się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy za pomoc p. Dianie oraz p. Mirce, a także Wam, Drodzy Uczniowie, za wspólnie spędzone chwile.

Do zobaczenia podczas jubileuszowej X edycji w 2024 roku.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji w aktywny sposób. Poprzez głośne czytanie promowali interesujące pozycje literatury dziecięcej i młodzieżowej.

• Piłka nożna chłopców

• W rozegranych na boisku w Zbrachlinie zawodach w piłce nożnej chłopców bardzo dobrze zaprezentowały się obie nasze drużyny. Zarówno w Igrzyskach Dzieci, jak i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęliśmy drugie miejsce. Gratulujemy!

• Przełajowe biegi sztafetowe

• W przełajowych biegach sztafetowych w Serocku I miejsce zajął zespół chłopców klas V-VI w składzie Nikodem Śmigiel, Aleksander Krzyżanowski, Szymon Zieliński, Kacper Falenczyk, Mateusz Gackowski, Fabian Romanowski i zakwalifikował się do etapu powiatowego. II miejsce zajął zespół dziewcząt klas V-VI i II miejsce zespół chłopców klas VII-VIII.

• Biegi sztafetowe

• W przełajowych biegach sztafetowych w Świeciu II miejsce na szczeblu powiatowym zajął zespół chłopców klas V-VI w składzie Nikodem Śmigiel, Aleksander Krzyżanowski, Szymon Zieliński, Kacper Falenczyk, Mateusz Gackowski, Fabian Romanowski.

• Narodowe Czytanie

• Wrześniową tradycją jest udział naszych uczniów w akcji społecznej, która propaguje znajomość literatury narodowej znamienitych polskich twórców.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania z Parą Prezydencką odbyła się w drugim tygodniu po rozpoczęciu roku szkolnego.

Młodzież zapoznała się z obszernymi fragmentami dwunastej odsłony lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, nie zapominając o jej biografii

i twórczości.

• Inauguracja roku szkolnego🛎️

• W poniedziałek, czwartego września, w budynku szkoły w Niewieścinie, od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu oraz przemówienia p. dyrektor Iwony Manys, rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

Nie zabrakło również kilku faktów związanych z wybuchem II wojny światowej, które przybliżył p. Mariusz Nierzwicki.

Najważniejszy, a zarazem bardzo podniosły moment to ślubowanie oraz pasowanie uczniów klasy I na członków szkolnej społeczności.

Anna Płotkowska, wychowawczyni pierwszoklasistów, wręczyła dumnym uczniom pamiątkowe dyplomy, a koledzy z kl.II wraz z rodzicami pierwszaków przygotowali atrakcyjne upominki.

Pierwszoklasiści zakończyli ten dzień sesją zdjęciową, a starsi uczniowie spotkaniami i rozmowami z wychowawcami w salach.

Do Zbrachlina na rozpoczęcie nowego roku szkolnego wybrał się p. Dariusz Wądołowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz oraz p. Anna Szafrańska, Dyrektor GCO, którzy życzyli starszym uczniom powodzenia, a także

tego, aby czas do kolejnych wakacji upłynął im na twórczej pracy, motywacji w pokonywaniu trudności i osiąganiu dobrych wyników oraz wspólnym spędzaniu czasu z przyjaciółmi.

• TURNIJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

• Już 22 września 2022 r. na boisku w Niewieścinie odbędzie się turniej piłki nożnej dziewcząt "Niewieścin 2023".