• Spotkanie młodych SU

• Rada SU (Monika Grzybek i Amelia Lazarek) brała udział w warsztatach zorganizowanych z inicjatywy starszego wizytatroa Kuratorium Oświaty p. Bogny Łoś w Szkole Podstawowej nr 3 w Świeciu. Poruszane były tematy dot. relacji międzyludzkich, właściwej komunikacji, budowania własnego wizerunku i etykiety. Uczniowie i nauczyciele pracowali na warsztatach metodą piramidy priorytetów i pokera kryterialnego. Po części warsztatowej uczestnicy udali się na wycieczkę po Świeciu śladami murali i miniaturowych budowli. Gospodarze zaprosili również uczestników na słodki poczęstunek i obiad.

Tekst alternatywny: fotorelacja z warsztatów dla przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

• CodeWeek - przygoda z programowaniem

• Zaczęło się! Rozpoczęliśmy tydzień z kodowaniem i programowaniem.

Tekst alternatywny: uczniowie podczas zajęćz kodowania podczas zajęć edukacji informatycznej.

• Goście z chorwackiej szkoły

• Konkurs rozstrzygnięty, dyplomy i nagrody wręczone, horyzonty poszerzone, wiedza zdobyta.

Uczniowie klasy trzeciej wykonali niepowtarzalne lapbooki dotyczące Chorwacji, które trafiły, jako pamiątki z polskiej szkoły do naszych chorwackich gości.

Warto dodać, że głównym członkiem jury konkursowego była jedna z nauczycielek z Chorwacji, które odwiedzały szkoły z terenu naszej gminy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę!

Tekst alternatywny: na zdjęciach klasa trzecia podczas wizyty studyjnej Dijany Novak z chorwackiej szkoły.

• NOC BIBLIOTEK 2021

• Wczorajszy wieczór upłynął naszym licznie zgromadzonym uczniom na uczestnictwie

w akcji Noc Bibliotek „Czytanie wzmacnia”.

Organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji oraz niespodzianek.

Jako pierwsi mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z p. Kamil Mykowski, który jest autorem repetytorium „Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki”, który skrupulatnie odpowiadał na mniej lub bardziej zaskakujące pytania uczniów. W rolę dziennikarza wcieliła się Zosia z klasy IV.

Następnie trzecioklasiści przygotowali głośne czytanie wiersza Marii Konopnickiej „Jesienią”.

Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci rysowały na sztalugach, i nie tylko, ilustracje do utworu, rozwiązywały jesienne krzyżówki oraz układały puzzle z wizerunkiem patrona szkoły.

Nie zabrakło również przepisu na „dobrą książkę”, a także zgadywania tytułów lektur z pomocą losowo wyciąganych rekwizytów z magicznej skrzyni.

Pod koniec spotkania każdy wypożyczył ze szkolnej biblioteki książkę. Uczniowie zostali poczęstowani soczkiem i batonikiem, a przy wyjściu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz szkolne upominki.

• 29 września 2021r.- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w tej akcji, której celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci młodzieży.

Tym razem zapoznawali się i czytali fragmenty utworów Janiny Porazińskiej.

Na zdjęciu czwartoklasiści podczas lekcji bibliotecznej, którzy przez cały rok szkolny czytają również przedszkolakom ich ulubione bajki, baśnie i nie tylko

• Wycieczka do Torunia

• Toruń - miasto Kopernika i piernika. Klasa 3 pobyt w Toruniu rozpoczęła od wizyty w Planetarium. Następnie z Panią przewodnik zwiedzała Stare Miasto oraz ruiny zamku krzyżackiego. Była to okazja do wysłuchania ciekawych legend i "złapania" odrobiny szczęścia. Wystarczyło pogłaskać żabę, osiołka i pieska. Dzięki interaktywnym zabawom w Orbitarium, poznały dzieje Ziemi. Pobyt w Toruniu zakończyły wizytą w Domu Mikołaja Kopernika. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek i słodkich pierników.