• Kujawsko - Pomorska Liga Orlika
    • Kujawsko - Pomorska Liga Orlika

    • 23.09.2020
    • Debiut w poważnej piłce już za nami Nasze piłkarki z rocznika 2007 i młodsze przeszły bardzo udany chrzest bojowy w finale Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika 2020 w Aleksandrowie Kujawskim.

     Podczas zmagań grupowych w dwóch pierwszych spotkaniach uznaliśmy wyższość dziewcząt z zespołów klubowych: Tęczy Bydgoszcz, która należy od lat do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej oraz Mustanga Wielgie.

     W trzecim meczu spotkaliśmy się z drużyną gospodyń z Aleksandrowa Kujawskiego, którą pokonaliśmy 5:0. Cztery bramki zdobyła Agata Grzybek, a ostatnią Oliwia Baumgart. Pierwsze bramki i pierwsze zwycięstwo było nasze.

     Dzięki tej wygranej stanęliśmy do boju o 5. miejsce w turnieju. Po walce ulegliśmy dziewczętom grającym na co dzień w Jedynce Aleksandrów, ale z 6. miejsca też jesteśmy dumni!

     Tym bardziej, że przywieźliśmy do szkoły piękną nagrodę - 1000 złotych na sprzęt sportowy firmy Skorpion Sport, którą wręczył nam przedstawiciel Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - patrona turnieju. Dziękujemy!

     Skład zespołu: Julia Wietrzykowska, Sandra Chyrchel, Agata Grzybek, Weronika Kuziemska, Oliwia Baumgart, Martyna Wróbel, Julia Osojca, Weronika Osojca, Monika Grzybek i Kamila Zalewska.

   • Pomagamy
    • Pomagamy

    • 23.09.2020
    • Udało nam się pozyskać pojemnik na plastikowe nakrętki. Dzięki temu możemy uczyć dzieci segregacji odpadów, mamy wpływ na mniejszą ilość śmieci na wysypiskach. Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików, na rzecz wykorzystania surowców wtórnych z odpadów. Instalacja pojemnika w kształcie serca ma zachęcić mieszkańców do proekologicznych i prospołecznych postaw

     Całkowity dochód ze sprzedanych nakrętek przekażemy na cele charytatywne. Pomysłowi przyświeca również propagowanie właściwych nawyków związanych z selekcjonowaniem odpadów. 

     Realizacja niniejszego zadania jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy deklarują udział w zbieraniu nakrętek.

     Bardzo dziękujemy panu Arturowi Wądołowskiemu z Przychodni Rodzinnej Almedic za wszelką pomoc w pozyskaniu oraz montażu pojemnika na nakrętki. Razem mozemy więcej!

    • Ubezpieczenie szkolne

    • 16.09.2020
    • Zapraszamy do modułu  UCZNIOWIE/RODZICE_UBEZPIECZENIA.

     Uprzejmie przypominamy, iż w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia w sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą.

     Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na rzecz dzieci i młodzieży jest dobrowolną umową. Może być zawarta wyłącznie z woli rodziców.

    • Walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski !

    • 16.09.2020
    • Zapraszamy do wspólnej zabawy rowerzystów z wszystkich gmin Metropolii Bydgoszcz. Kręcić kilometry w ramach akcji może każdy – wystarczy zainstalować na swoim telefonie darmową aplikację ROWEROWA STOLICA POLSKI (przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS oraz Android) oraz dołączyć do wspólnej drużyny METROPOLIA BYDGOSZCZ. Można też dołączyć do jednej z podgrup – np. grupy swojej gminy. O Puchar Rowerowej Stolicy Polski walczą 44 miasta prezydenckie z całego kraju.

     Zabawa potrwa jeszcze do 30 września.


     Mieszkańcy, jeżdżąc na rowerze w miesiącu wrześniu nakręcają kilometry dla drużyny Metropolii Bydgoszcz. Wspólnie rywalizujemy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

     Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny! Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej grupy. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji,  takie jak zniżki u partnerów, specjalne odznaki czy prognoza pogody.


     Gmina z obszaru Metropolii Bydgoszcz, której mieszkańcy przez cały wrzesień przejadą na rowerach z użyciem aplikacji największą liczbę kilometrów otrzyma pamiątkowy puchar i tytuł Najbardziej Rowerowa Gmina SMB 2020.


     Na najbardziej rowerową szkołę spoza Bydgoszczy czeka nagroda finansowa w wysokości 1000 złotych.


     Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału we wrześniowej zabawie i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz!


     Oficjalne kanały wydarzenia:

     www.rowerowastolicapolski.pl

     www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski

     www.instagram.com/rowerowastolicapolski


     W każdą niedzielę września odbywają się przejazdy rowerowe na terenie Metropolii Bydgoszcz. Szczegóły: https://b4sportonline.pl/Puchar_Rowerowej_Stolicy_Polski


    • Uwaga Konkurs!

    • 11.09.2020
    • Rada Rodziców organizuje I edycję konkursu "Wpłaty na fundusz Rady Rodziców". Zapraszamy do udziału, czekają cenne nagrody!

    • Trwa nabór do V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP

    • 08.09.2020
    • Zgłoszenia do Rady Dzieci i Młodzieży

     Do Rady mogą kandydować uczniowie, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci szkół, którzy do 11 września br. nie ukończą 21. roku życia. Aby zgłosić swoją kandydaturę należy:

     • wypełnić formularz zgłoszeniowy i przedstawić w nim swoją wizję działalności Rady,
     • przesłać go wraz z wymaganym życiorysem do Ministerstwa Edukacji Narodowej (decyduje data stempla pocztowego).

     Nadesłane kandydatury będą oceniane na podstawie przesłanych zgłoszeń, w szczególności uzasadnienia przygotowanego przez kandydata oraz informacji dotyczących spełniania następujących kryteriów:

     • zaangażowania w wolontariat,
     • zaangażowania w działalność społeczną oraz życie społeczności lokalnych i życie publiczne,
     • osiągane wyniki w nauce.

     Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące naboru znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/rada-dzieci-i-mlodziezy-nabor. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września br.

     Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej

     Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej działa od 2016 r. Składa się z 16 członków (po jednym z każdego województwa) i 16 zastępców. Jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie wybranych projektów dokumentów opracowywanych w MEN oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

     Uczestnictwo w pracach Rady to dla młodych ludzi niepowtarzalne doświadczenie, które z powodzeniem mogą wykorzystywać w swojej dalszej edukacji lub pracy zawodowej.

     Więcej informacji dotyczących naboru do Rady Dzieci i Młodzieży można znaleźć w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Organizacyjnym MEN, nr tel. 22 34-74-140.

    • Zajęcia profilaktyczne dla klas I-III

    • 08.09.2020
    • 15.09 dla klas I-III, odbędą się zajęcia profilaktyczne. Podczas 45 minutowego spotkania dla każdej klasy będą poruszane tematy: promocja zdrowia, zdrowe odżywianie i asertywność.

     Zajęcia poprowadzą pracownicy Ośrodka Profilaktyki Społecznej. http://ops.edu.pl/

    • Zebrania z Rodzicami

    • 03.09.2020
    • Termin spotkań z wychowawcami: 7 września br.

     Niewieścin GODZINA 17.00

     Przedszkole 3-4 latki sala 8 
     "0" 5-6 latki sala 6
     klasa 1 sala 1
     klasa 2 sala 4
     klasa 3 sala5
     klasa 4 sala 2

     Zbrachlin GODZINA 18.00

     klasa 5  sala 1
     klasa 6 sala 5
     klasa 7 sala 6
     klasa 8 sala 8

     Spotkanie z Radą Rodziców odbędzie się o godzinie 19.00 w sali nr 5 w Zbrachlinie. 
     Zapraszam. Iwona Manys - dyrektor szkoły 
      

    • Darmowy transport na terenie Gminy Pruszcz

    • 04.09.2020
    • Od 1 września 2020 r. na terenie gminy Pruszcz będzie funkcjonował darmowy autobusowy transport publiczny o charakterze użyteczności publicznej.

     Oznacza to, że bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania pasażera, będzie można podróżować pomiędzy poszczególnymi miejscowościami na terenie naszej gminy, bez uiszczania żadnych opłat za przejazd.

     Autobusy będą kursowały w dni robocze od poniedziałku do piątku ( tj. nawet w dni wolne od nauki szkolnej).

     Aktualny godzinowy rozkład jazdy autobusów obowiązujący  od 1 września br. dostępny  zakładce Autobusy/rozkład jazdy.

     Więcej informacji na temat darmowego transportu pod nr telefonu: (52) 562 43 21, biuro nr 2 w Urzędzie Gminy w Pruszczu.

    • Pomoc dla uczniów

    • 03.09.2020
    • Gminne Centrum Oświaty od 1 września 2020 r. będzie przyjmować wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym, której celem jest zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji i umożliwienie pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej dziecka.

     Wniosek jest dostępny na stronie internetowej Gminy w zakładce

     Gmina/Oświata/Gminne Centrum Oświaty w Pruszczu/Pomoc materialna o charakterze socjalnym.

     Kryterium dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego wynosi 528 zł na osobę w rodzinie.

     Wnioski będą przyjmowane do 15 września 2020 r. Informacje w sprawie można uzyskać pod numerem tel. 52 562 43 12.